ÚČINNÉ ČIŠTĚNÍ WC TOALET A SIFONŮ
Účinné čištění WC toalet a sifonů jako sprchy vany umyvadla a dřezy : zde je několik příkladů čištění domovního odpadu: Ucpaný sifon například pod dřezem nebo umyvadlem je častým problémem v domácnostech. Většina lidí volí metodu čištění hydroxidem sodným - louhem. Pokud se tato metoda neprovádí přesně podle návodu, nese mnohá rizika. Nejlepší způsob, jak vyčistit sifon, je rozebrat a ručně opláchnout. Pokud se však necítíte na demontáž sifonu. Kde jsou pouze gumičky?
Tento způsob s hydroxidem sodným nedoporučuji. Hydroxid sodný ihned po ponoření do studené vody krystalizuje a tvrdne - vytváří pevnou zátku, kterou nelze rozbít ani mechanickým čištěním. Zátka se může vytvořit přímo v místě, kde se nečistoty nacházely, ale ne v sifonu, vždy dále v odpadní potrubí, kam se náhodou hydroxid sodný až dostal.
Klasickým příkladem je použití hydroxidu sodného
Klasickým příkladem je použití tzv. molekulárního hydroxidu sodného, který je ve formě krystalů nebo prášku a je zcela nevhodný pro čištění odpadů v kuchyni, dřezu, sprše a i na toaletě - ucpaný odpad u záchodu. Při nesprávném použití tento typ způsobí ucpání odpadního potrubí a tím opětovnou tvorbu usazenin. Doporučuji proto používat gelové nebo tekuté čističe odtoků, aby nedocházelo k nesprávné manipulaci a zanášení zaneseného odpadu.
Sypký krystalický louh sodný se musí vždy nalít do horké vody a také přidat do horké vody a jakmile se náhodou dostane do studené vody, což je vždy případ ucpaného odtoku v potrubí a ne v sifonu. Tam, kde je špuntová zátka, krystalizuje a čištění této odpadní trubky není možné chemicky ani strojovým tlakovým čištěním. Pak už jen zbývá vysekat odpady ze zdi - podlahy. Nejedna koupelna nebo kuchyně je po rekonstrukci a nastává velkým problémem.
Rekonstrukce jsou též provedeny často neodborně, například špatný spát potrubí, ostré kolena. Nevhodný materiál jako je flexi-trubka, instalovaná za WC toaletou, která vydrží maximálně 10 let, ale WC je obložené a zazděné a bude se muset po 10 letech vysekat. Nebo třeba sprchové kouty s žlabem, které nejsou ve vaničce, místo toho mají dlažbu a co spára, tam případný únik vody v horizontu pěti až deseti let? Většinou celou koupelnu bourá a rekonstruuje parta zedníků s přidavači a rozhodně ne instalatéři.